Никола Цолов не взе точки от "Монца", приключи сезона на 11-о място в генералното класиране

Спорт 01.09.2024 14:25 Снимка: ДНЕС+

Успешен сезон, в който родният пилот записа три победи

Никола Цолов приключи без точки последния състезателен уикенд от сезона във Формула 3.

На легендарната писта "Монца", родният пилот на "ART Grand Prix" завърши на 19-о място както във вчерашния спринт, така и в днешната същинска надпревара.

Състезанието започна ужасно за родния пилот, който заради завъртане на намиращ се пред него опонент, бе принуден да излезе от пистата и така от стартовата си 16-а позиция, бързо се оказа 22-и.

Все пак няколко обиколки по-късно Цолов успя да се изкачи до 15-ата позиция, но до края на състезанието допусна да бъде изпреварен от четирима свои конкуренти и завърши на 19-ото място.

По този начин Никола Цолов приключва сезона на 11-о място в генералното класиране с актив от 75 точки.

През тази кампания той успя да постигне три победи - една в спринта в Монка, една в спринта в Австрия, както и една от същинската надпреварата в Унгария.

Трябва да отчетем, че Цолов участва на едно състезание по-малко от своите конкуренти, защото бе принуден да пропусне състезателния уикенд в Белгия заради наказание.

Шампион във Формула 3 е италианецът Леонардо Форнароли, като любопитното е, че той грабна титлата без нито една победа.

Форнароли обаче показа изключително постоянство през целия сезон и регистрира 7 подиума, като не успя да вземе точки само в три старта през кампанията.