Нидерландия разби Белгия

Спорт 04.06.2022 11:41 Снимка: ДНЕС+

Отборът на Нидерландия разби Белгия с 4:1 като гост в мач от група 4 (Лига А) на Лигата на нациите, игран на стадион "Крал Бодуин" в Брюксел. В първия официален мач между двата исторически съперника от 1998-ма година насам "лалетата" доминираха тотално и нанесоха тежко поражение на третите в света от Мондиал 2018.

Стивън Бергвайн даде преднина на Нидерландия пет минути преди почивката, а в първите 20 минути на второто полувреме играчите на Луис ван Гаал вкараха още три гола - два на Мемфис Депай и един на Дензъл Дъмфрис. Силите на "червените дяволи" стигнаха за почетно попадение на Миши Батшуай в 93-та минута.

По този начин Нидерландия записа 11-ти пореден мач без загуба под ръководството на 70-годишния Ван Гаал, докато знаците за Белгия и Роберто Мартинес са притеснителни по-малко от половина година преди началото на Световното първенство в Катар, което е определяно за последен шанс за златното поколение на страната.

В двубой от група 1 Ралф Рангник направи отличен дебют начело на Австрия, след като записа победа с 3:0 при гостуването на Хърватия. В Осиек Марко Арнаутович, Михаел Грегорич и Марсел Забицер вкараха три гола между 41-та и 57-та минута, за да донесат класически успех на своя тим.

В другия мач от тази група Дания победи световния шампион Франция с 2:1 на "Стад дьо Франс". Карим Бензема даде преднина на "петлите" малко след почивката, но централният нападател Андреас Корнелиус вкара два гола за обрата на "червения динамит".