Националките до 19 г. започнаха с победа еврпоейските квалификации

Спорт 26.10.2023 17:52 Снимка: ДНЕС+

Националният отбор на България за девойки до 19 г. записа труден, но важен успех с 2:1 над Грузия в първия си двубой от група Б5 на квалификациите за Евро 2024. Така нашият тим запази шансове за първото място в групата, което би му осигурило класиране за Лига А за втората част от квалификационния цикъл, в който ще бъдат определени финалистите на континенталното първенство.

Двубоят на ст. „Албена 1“ започна лошо за България, след като в 12-тата минута Канкиа от гостите откри от дузпа. До края на полувремето отборът на Троян Радулов се опита да установи натиск, но така и не успя да пробие отбраната на съперника.

След почивката обаче събитията на терена се промениха и България бързо успя да се върне в мача. В 50-ата минута Полина Демирова изпълни свободен удар, след който Александра Сергеева изравни резултата. Последваха силни минути за нашите, които успяха да пречупят напълно съпротивата на грузинския тим в 78-мата минута, когато резервата Силвия Найденова успя да вкара второ попадение.

На 28 октомври от 15:30 ч. България WU19 ще изиграе втория си двубой от квалификационната група срещу Латвия отново в Албена.