
Спорт 27.06.2023 16:08 Снимка: ДНЕС+
Национал се връща в България, подписва с "Ботев" (Пд)
Бившият полузащитник на "Славия" Янис Карабельов се завръща в българското първенство. Халфът ще подпише с "Ботев" (Пловдив). Договорът между халфа и "жълто-черните" ще бъде официално подписан утре, когато ще стане и представянето пред медиите.
27-годишният играч прекара д2 сезона в унгарското първенство за отбора на "Кишварда", където записа 59 мача и вкара три гола.
Карабельов има 12 мача за националния отбор на България, за последно беше извикан от селекционера Младен Кърстаич за европейските квалификации с Черна гора и Унгария през март.
През това лято софиянецът е имал предложение и от кипърския "Неа Саламина", което обаче отказва, тъй като офертата на "Ботев" е с по-добра финансова част.
Карабельов ще бъде и първото ново лятно попълнение за пловдивчани.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09157 |
![]() |
1 | 2.26658 |
![]() |
10 | 3.86497 |
![]() |
100 | 4.16476 |
![]() |
1 | 1.66002 |
Последни новини
- 20:55 Хороскоп за петък, 4 юли 2025 г.
- 20:51 Мъж рани четирима души с брадва във високоскоростен влак в Германия
- 20:50 Бивш кмет на Луганск бе убит от атентаторка-камикадзе, съобщиха местните руски власти
- 20:49 България замесена в глобална схема за ДДС измами с ултраскъпи коли, щетите надхвърлят 100 млн. евро
- 20:47 Няколко души са намушкани с нож в близост до търговски център в Тампере, Финландия
- 20:44 Има загинал след инцидент във военния завод „Арсенал“ в Казанлък
- 19:36 Маги Халваджиян е новият продуцент на шести сезон на "Под прикритие"
- 19:30 Мъртва котка и валс с Путин: Как бившият външен министър на Австрия намери нов дом в Русия