Надал вдигна купата на турнира в Акапулко

Спорт 27.02.2022 12:15 Снимка: ДНЕС+

Рафаел Надал спечели титлата от турнира в Акапулко. Матадора победи на финала британеца Камерън Нори с 6-4, 6-4. Срещата продължи малко по-малко от два часа. Това е четвърта победа за Рафа на турнира в Мексико. Той остава непобеден от началото на годината.

Мачът започна равностойно, като в началото всеки печелеше подаването си. В петия гейм обаче Надал рязко вдигна темпото и успя да пробие. Това бе достатъчно за Надал да поеме контрола над сета и да го спечели.

Втората част започна с размяна на пробиви. Първо Надал спечели при сервис на британеца, но веднага след това Нори възстанови равенството. Надал обаче продължи да диктува събитията на корта и направи нови два пробива, за да дръпне с 5-2. Матадора изненадващо позволи на Нори да върне единия от пробивите за 5-3. След това британецът спечели и своето подаване, но за повече нямаше сили. Надал за втори път сервира за мача и този път всичко приключи.

Така 35-годишният испанец, който е №5 в световната ранглиста, спечели двубоя за 1 час и 54 минути. Това е неговата 91-ва титла. По-рано през сезона той триумфира и на Откритото първенство на Австралия./БГНЕС