Спорт 12.07.2022 14:27 Снимка: ДНЕС+
Надал поздрави Джокович за седмата титла на Уимбълдън
Рафаел Надал поздрави големия си съперник на корта Новак Джокович за седмата му титла от Откритото първенство на Великобритания по тенис. Сърбинът триумфира на Ол Ингланд Клъб след победа над Ник Кирьос в неделния финал.
Надал можеше да е съперник на Джокера в спора за титлата, но Матадорът бе принуден да се оттегли преди полуфиналния си сблъсък с Кирьос заради разкъсване на коремен мускул, което прати австралиеца на финала без игра. Въпреки това испанецът за пореден път демонстрира спортсменство, коментирайки под пост на Ноле в социалните мрежи, който показваше шампиона и семейството му, ходейки на празния Централен корт в понеделник.
„Безценен момент с моето семейство тази сутрин. Какво щастие да ги видя да бягат на този легендарен корт. Каква привилегия да споделя това приключение с тях. Благодаря ти, Уимбълдън, за тази предоставена възможност. Прибирам се с много спомени за цял живот“, написа сърбинът. В отговор Надал сподели следното: „Уау! Страхотен момент! Наслади му се и много поздравления!“.
Джокович е малко вероятно на този етап да участва в Откритото първенство на САЩ предвид продължаващата забрана за пътувания на неваксинираните срещу коронавирус. Надал, ако бъде възстановен от травмата си, ще бъде в Ню Йорк и без съмнение ще се опита да върне преднината си от две титли от Големия шлем пред сърбина, след като Ноле съкрати изоставането си след трофея от Ол Ингланд Клъб.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 19:11 Ген. Безверхни: „Клането в Буча“ беше инсценирано за англоезичната публика
- 18:59 Чорбанов припомни унизителен момент: Ген. Атанасов се молеше на Борисов да не разваля сглобката
- 18:47 Водещите на „Тази сутрин“ са безпристрастни журналисти, колкото аз съм безпристрастен анализатор
- 18:36 Гроздан Караджов: Закъснелият влак на ПП-ДБ забави собствената им реформа в БДЖ
- 18:24 Защо Мария Цънцарова настъпи мотиката?
- 18:12 Седем слона загинаха при железопътна катастрофа в Индия
- 18:02 Захарова се присмя на думите на Зеленски, че "Путиновците са много": Спри да употребяваш!
- 17:50 Юристите на Весела Лечева: Правен абсурд - законността на избора ѝ вече е потвърдена от съда