Спорт 22.11.2023 16:17 Снимка: ДНЕС+
Меси: Полицията биеше хора на трибуните, можеше да се стигне до трагедия
Капитанът на Аржентина Лионел Меси разкритикува действията на полицията след победата над Бразилия с 1:0 в мача от квалификациите за световното първенство през 2026 г. на "Маракана".
"Видяхме как полицията бие хора на трибуните, а там бяха семействата на някои от играчите. Можеше да се стигне до трагедия. Не можахме да се концентрираме върху мача.
Подобна ситуация се случи на този стадион и в "Копа Либертадорес". Бразилската полиция отново репресира хората. Решихме да се приберем в съблекалнята, защото беше невъзможно да се играе при такива условия. Също така смятахме, че връщането в съблекалнята ще помогне за успокояване на ситуацията", заяви Меси.
Срещата в Рио де Жанейро започна със закъснение заради безредици по трибуните. Феновете започнаха да се бият по време на изпълнение на химните. Докато имаше сбиване, Меси прибра отбора в съблекалнята.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10417 |
GBP
|
1 | 2.2238 |
RON
|
10 | 3.84544 |
TRY
|
100 | 4.04418 |
USD
|
1 | 1.70205 |
Последни новини
- 19:37 Висящото чудо на Китай: Манастир в небето
- 19:30 Повдигнаха обвинение на мъжа, ударил кмета на с. Дъскот
- 19:22 Шефът на Профилигата се извини на Илиан Илиев
- 19:15 Крисия призна за Никола Цолов и заяви: Много съм горда с него
- 19:07 Русия към украинските войници в Покровск и Купянск: Предайте се, за да оцелеете
- 18:58 Андре Рийо обявява втори концерт в София – на 3 февруари 2026 година
- 18:50 Мечките в парка в Белица се готвят за зимен сън, поемат до 20 кг храна на ден
- 18:43 Берлин предлага пари на афганистанци, за да не емигрират в Германия