Манчестър Сити завежда дело срещу УЕФА
Спорт 07.06.2019 10:28
Отборът на Манчестър Сити ще заведе дело в опит да спре УЕФА от евентуално наказание с изваждане от Шампионската лига заради финансови нарушения, съобщиха британски медии. Сити, който защити титлата си във Висшата лига, е под опасност от изваждане от най-престижния европейски клубен турнир, след като УЕФА разследва потенциално нарушаване на финансовия феърплей от страна на „гражданите“.
Разследването започна през март след твърдения, че Сити, чиито собственици са базирани в Абу Даби, са скрили приходите от завишени търговски сделки, за да изпълнят изискванията на УЕФА относно разходи. Според „Daily Telegraph“, шампионите на Премиършип са се обърнали към Спортния арбитражен съд в Лозана преди предстоящото решение за присъда от съдебния състав на Органа за финансов контрол на УЕФА.
Според информациите, съдебният състав вероятно няма да отсъди срещу заключенията на главния разследващ Ив Летерме, който започна разследването и се смята, че е препоръчал гранда да бъде изхвърлен от Шампионската лига. Това би оставило възпитаниците на Пеп Гуардиола извън най-престижния европейски клубен турнир за кампанията през 2020-2021. Но от Сити ще се опитат да се преборят с УЕФА и да докажат своята невинност.
От клуба все още не са коментирали евентуалното дело, но преди това заявиха, че препращането към съдебната власт „пренебрегва изчерпателен набор от неоспорими доказателства, предоставени от Манчестър Сити“. Тимът, който прибави към колекцията си през сезона ФА Къп и Карабао Къп за безпрецедентен домашен требъл, добави, че обвиненията са „напълно грешни“ и че има „неоспорими доказателства“ в подкрепа на клуба. /БГНЕС
Разследването започна през март след твърдения, че Сити, чиито собственици са базирани в Абу Даби, са скрили приходите от завишени търговски сделки, за да изпълнят изискванията на УЕФА относно разходи. Според „Daily Telegraph“, шампионите на Премиършип са се обърнали към Спортния арбитражен съд в Лозана преди предстоящото решение за присъда от съдебния състав на Органа за финансов контрол на УЕФА.
Според информациите, съдебният състав вероятно няма да отсъди срещу заключенията на главния разследващ Ив Летерме, който започна разследването и се смята, че е препоръчал гранда да бъде изхвърлен от Шампионската лига. Това би оставило възпитаниците на Пеп Гуардиола извън най-престижния европейски клубен турнир за кампанията през 2020-2021. Но от Сити ще се опитат да се преборят с УЕФА и да докажат своята невинност.
От клуба все още не са коментирали евентуалното дело, но преди това заявиха, че препращането към съдебната власт „пренебрегва изчерпателен набор от неоспорими доказателства, предоставени от Манчестър Сити“. Тимът, който прибави към колекцията си през сезона ФА Къп и Карабао Къп за безпрецедентен домашен требъл, добави, че обвиненията са „напълно грешни“ и че има „неоспорими доказателства“ в подкрепа на клуба. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:54 Симеон Караколев предупреди: Шарката по дребните преживни животни отново е в Пловдивско
- 13:46 Спор за 120 милиарда долара замразени ирански активи може да обърка споразумението между САЩ и Иран
- 13:39 7 пъти повече чужди инвестиции до април е привлякло еврото
- 13:31 При мащабна операция на България и Румъния: Разбиха мрежа за измами с карти за гориво
- 13:25 България е с най-голям годишен ръст на цените на горивата и смазочните материали в ЕС
- 13:23 Арестуваха китайски шпионин в София за престъпление против републиката
- 13:15 БСК: Индустрията е изправена пред сериозен недостиг на кадри, работната сила застарява
- 13:07 Европрокуратурата дава на съд за измама консултант по проект за дентални грижи у нас