"Манчестър Сити" избегна 3-а поред загуба със зрелищен обрат от 0:2 до 4:2 срещу "Тотнъм"

Спорт 20.01.2023 12:19 Снимка: ДНЕС+

Трета загуба поред в рамките на 8 дни избегна шампионът на Англия "Манчестър Сити".

В отложен мач от 7-ия кръг на Висшата лига "гражданите" получиха звучен шамар в края на първата част, когато гостуващият "Тотнъм" поведе с 2:0.

"Сити" обаче притъпи ентусиазма на "шпорите" с пълен обрат до 3:2 в рамките на 12 минути след почивката, а в крайна сметка спечели мача с 4:2.

Така тимът на мениджъра Пеп Гуардиола се приближи на 5 точки от лидера "Арсенал", който има мач по-малко.

На 11 януари "Сити" отпадна от купата на лигата след 0:2 от "Саутхемптън". 3 дни по-късно загуби болезнено от "Юнайтед" в дербито на Манчестър от 20-ия кръг на Висшата лига.

Тази вечер Деян Кулушевски и Емерсон пратиха в нокдаун домакините от "Сити".

Между 51-ата и 63-ата мин обаче "гражданското" неподчинение доведе до пълен обрат.

Световният шампион с Аржентина Хулиан Алварес, норвежката машина за попадения Ерлинг Браут Холанд и героят на двубоя Риад Марез направиха резултата 3:2.

Алжирецът асистира на скандинавеца, а после вкара и втори гол за 4:2.

След загубата "Тотнъм" остана 5-и с 15 точки по-малко от "Арсенал".