Лудогорец остава на върха след 1:0 над Локо (Пд)

Спорт 16.05.2023 10:44 Снимка: ДНЕС+

Лудогорец стартира плейофите в първата шестица така, както завърши редовния сезон в елита – с победа.

Шампионите си върнаха върха във временното класиране след минимална домакинска победа с 1:0 над Локомотив (Пловдив).

Единственото попадение в срещата от XXXI кръг на efbet Лига реализира юношата на градския съперник на „смърфовете“ - Тодор Неделев.

Бившият капитан на Ботев (Пловдив) вкара за 6-ти път на Локомотив, за 70-ти в групата на майсторите и за първи с екипа на разградчани малко преди почивката след асистенция на Игор Тиаго.

Скоро след паузата пък нападателят направи един от най-фрапантните пропуски през сезона, но въпреки това Ивайло Петев записа 9-а поред шампионатна победа след завръщането си на треньорския пост.

Системата VAR пък се намеси на 3 пъти. Още в началото заради засади бяха отменени 2 попадения на „орлите“, а в 77-ата минута те получиха дузпа, но впоследствие решението бе променено на жълт картон за симулация.

Благодарение на успеха си Лудогорец измести от първото място ЦСКА, тъй като събра 77 точки, докато „червените“ са със 76 преди двата отбора да се срещнат идната събота в Разград.

Локомотив (Пловдив) пък остана с 50 в своя актив на 6-а позиция.

Както вече стана ясно, шампионите трябваше на 2 пъти да усмирят радостта си, след като в началните 30 минути 2 техни гола бяха отменени заради засади.

И в двата случая Кайо Видал беше ощетен. Густаво Нонато в 17-ата, Игор Тиаго в 25-ата и Тодор Неделев в 30-ата също се разминаха с попадение във вратата на Пиргов.

В 42-ата минута Лудогорец поведе в резултата чрез Неделев. Игор Тиаго овладя топката около границата на наказателното поле, задържа и пусна успореден пас на пловдивчанина, а Тошко откри с шут от 10-ина метра.

Секунди след началото на второто полувреме Лудогорец можеше да удвои преднината си. Бърнард Текпетей опита да намери Игор Тиаго на голова позиция пред голлинията на Пиргов, а само точната намеса на Хорхе Сегура предотврати второ попадение. Минути по-късно ситуацията се повтори, като сега топката достигна до Тиаго пред зейната врата на Пиргов. По невероятен начин обаче бразилецът прати топката над високо над горната греда за ужас на невярващия треньор на лудогорци Ивайло Петев.

Атаките на домакините продължаваха и Тиаго пропусна още една добра възможност, а в 71-ата минута диагонален изстрел на Кайо Видал профуча покрай страничната греда на Пиргов.

В 77-ата минута резервата Кристиан Мендоса закъсня при финт на Кайо Видал, който влизаше на скорост от ляво, препъна го и съдията Волен Чинков отсъди дузпа. Реферът трябваше сам да види на монитора за помощ на съдиите (системата ВАР) край терена дали има нарушение, а след това отмени първоначалното си отсъждане.

Лудогорци продължиха да атакуват безплодно, но в 87-ата минута Бабакар Дион от близко разстояние с първия удар за гостите в мача можеше да ги накаже.

Въпреки това, те взеха своето и ще приемат ЦСКА като лидери в подреждането през уикенда.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Тодор Неделев (43)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт (к), 2. Гонзало Гордон-Пипа, 9. Игор Тиаго , 16. Аслак фон Витри, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев;

Треньор: Ивайло Петев;

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Портокареро, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга, 14. Димитър Илиев (к), 34. Петър Витанов;

Треньор: Александър Томаш;