"Лудогорец" не успя да пречупи "Олимпия" - 1:1 в първия мач

Спорт 27.07.2023 08:36 Снимка: ДНЕС+

"Лудогорец" не успя да прекърши словенския първенец първия си мач от втория предварителен кръг на Шампионска лига и и завърши 1:1  на „Хювефарма Арена“ при пороен дъжд през по-голямата част от 90-те минути.

Победителят от двубоя вероятно ще се изправи срещу "Галатасарай", който във вторник направи 2:2 в първия мач с литовския "Жалгирис" като гост.

Още в 14-ата минута гостите поведоха 1:0 с гол от над 25 метра на капитана си Тими Елшник, който изненада вратаря на "Лудогорец" Сержио Падт.

Малко преди това заради контузия бе сменен новият централен нападател на разградчани Квадво Дуа, а на негово място влезе Матиас Тисера.

В 44-ата минута обаче най-добре представящият се досега през сезона Доминик Янков се измъкна от защитата на словенците, излезе сам срещу вратаря и отблизо с мощен удар направи 1:1.

Второто полувреме премина при тотален натиск на "Лудогорец", като играчите му пропуснаха няколко много удобни положения за гол.

Попадение на Матиас Тисера пък бе отменено заради засада на подалия му Кирил Десподов, а друга резерва - Спас Делев, удари греда.

Преди началото на публиката бе представено новото попълнение - бившият капитан на "Левски" Ноа Сонко Сундберг.

Ето титулярните състави на двата отбора, избрани от треньорите Ивайло Петев и Жоао Енрикеш.

"Лудогорец" (България): Серджио Падт, Аслак фон Витри, Игор Пластун, Франко Русо, Марсел Хайстер, Доминик Янков, Якуб Пьотровски, Клод Гонзалвеш, Бърнард Текпетей, Квадво Дуа, Кирил Десподов.

"Олимпия" (Словения): Матевж Видовшек, Жорже Силва, Марсел Ратник, Ахмет Мухамедбегович, Давид Суалее, Свит Сешлар, Агустин Дофо, Тими Елшник, Руи Педро, Мустафа Нукич, Иван Посавец.