Спорт 03.11.2020 17:11 Снимка: ДНЕС+
Локо Пловдив надви Загорец след продължения и седем гола
Отборът на Локомотив Пловдив започна по успешен начин защитата на трофея от Купата на България, който спечели в последните две години, след като победи Загорец с 4:3 като гост след продължения. Успехът за “смърфовете” дойде трудно, като тимът от Югоизточната трета лига се бори до последно и можеше да поднесе голямата изненада във фазата на 1/16-финалите на турнира.
Домакините от Нова Загора поведоха в резултата в 20-та минута чрез Пламен Иванов, но само за десет минути пловдивчани стигнаха до пълен обрат с гол на Димитър Илиев от дузпа и автогол на Явор Илиев. По всичко изглеждаше, че тимът на Бруно Акрапович ще стигне до успех в редовното време, но три минути преди края Иванов изравни резултата и вкара мача в продължения. В тях класата и опитът на Локомотив си каза думата и тимът стигна до нови две попадения, дело Парвиз Умарбаев и Кенан Муслимович. В 114-та минута Пламен Иванов стигна до своя хеттрик от дузпа и оформи крайното 4:3 в полза на “смърфовете”.
По този начин Локо Пловдив се присъедини към отборите на Ботев Пловдив, Ботев Враца, Черноморец Балчик, Етър, Левски, Берое, Черно море ЦСКА 1948, Царско село, Славия и Монтана, които вече си осигуриха място на осминафиналите. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:02 Фискалният съвет: Неизбежен шок. Три сценария за икономиката ни
- 11:55 Иран: Отварянето на Ормузкия проток е "невъзможно", заради нарушенията на САЩ
- 11:47 Турция забрани използването на социални мрежи за лица под 15 години
- 11:42 Разузнаването на САЩ опроверга Тръмп: Иран не е "значително отслабен"
- 11:39 Сметната палата: Няма препоръки за банкови плащания за СИК, сезирахме НАП за нарушения
- 11:32 Днес празнува името Александра
- 11:25 Путин може да се срещне със Зеленски само за финализиране на договорености
- 11:18 Председателят на Европейския съвет Антонио Коща призова в Делфи за енергийна автономия на ЕС