
Спорт 08.12.2024 18:40 Снимка: ДНЕС+
"Левски" с дубъл над Крумовград, национал си подари красив гол за рождения ден
Алекс Колев и Марин Петков донесоха победата на столичани
"Левски" оформи дубъл от победи срещу Крумовград през сезона. "Сините" спечелиха и втория си мач срещу този съперник в шампионата, като това се случи благодарение на успех с 2:0 на базата на "Ботев" (Пловдив) в Коматево, където крумовградчани играят домакинските си мачове.
С трите точки днес столичани вече имат четири поредни победи в първенството и точно на финалната права преди края на полусезона отново набират скорост.
Светкавичен след само 40 секунди футбол вдъхнови "сините". Негов автор бе Александър Колев, който отпразнува подобаващо 32-ия си рожден ден. Националът наказа бившия си отбор още в първата минута, след като получи перфектен извеждащ пас с външен фалц от Кристиан Макун, а след това от движение с левия крак прати топката далеч от обсега на Янко Георгиев за 1:0.
Марин Петков удвои в 23-ата минута, когато с диагонален изстрел от близо 30 метра също не остави шансове на противниковия вратар. Преди да стигнат до това попадение, "сините" разиграха доста търпеливо по десния фланг на нападението си.
В остатъка от мача повече голове нямаше, поне не и редовни такива. През второто полувреме имаше някои възможности и за двата тима, ала без нещо повече да се случи.
Резервата Наско Милев вкара за Крумовград в 82-ата минута, ала попадението му правилно бе отменено заради засада.
С днешната победа "Левски" има 40 точки - с колкото са и тимовете на "Ботев" (Пловдив) и Черно море, но "канарчетата" са с мач по-малко, а "сините" остават четвърти в класирането.
Крумовград е десети с двойно по-малко - 20 точки.
Сега на дневен ред както за столичани, така и за днешния им съперник, са осминафиналите в турнира за Купата на България. "Левски" играе с Дунав (Русе), а Крумовград - с Арда.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 09:24 Как бе заловен убиецът на Чарли Кърк
- 09:13 ЦСКА изкова първа победа с красиви голове
- 09:03 Един човек е задържан, а друг е в болница след бой на летището в София
- 08:56 Полша и НАТО вдигнаха изтребители заради опасност от руски дронове (ВИДЕО)
- 08:52 Джефри Сакс: Макрон ми призна, че войната в Украйна е изцяло по вина на НАТО
- 08:43 Областният управител на Разград смени ГЕРБ с ДПС-Ново начало
- 08:32 Огромен протест срещу мигрантите в Лондон: Искаме си страната обратно!
- 08:23 Спартак (Варна) с първа победа през сезона