
Спорт 24.04.2025 19:13 Снимка: ДНЕС+
Карлос Алкарас отказа участие на тенис турнира в Мадрид заради контузия
Най-добрият испански тенисист в момента Карлос Алкарас бе принуден да откаже участие на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид, написа вестник "Марка".
Алкарас имаше проблем с аддуктора на десния крак по време на финала на турнира в Барселона, загубен от Холгер Руне, а резултатите от медицинските му тестове са показали, че не бива да се рискува и испанецът ще се възстановява, за да може да защити титлата си на "Ролан Гарос", който започва в края на месец май в Париж. Ако е добре, той може да играе и на "Мастърса" в Рим, който започва на 7 май и ще бележи завръщането на корта на Яник Синер, който ще изтърпи тримесечното си наказание, предаде БТА.
Карлос Алкарас бе поставен под номер 2 в схемата на турнира в Мадрид и бе в долната половина на таблицата. В нея е най-добрият българин Григор Димитров и двамата можеше да се изправят един срещу друг на осминафиналите на турнира, в случай, че преодолеят първите си двама съперници.
![]() |
1 | 2.07669 |
![]() |
1 | 2.26842 |
![]() |
10 | 3.86322 |
![]() |
100 | 4.09174 |
![]() |
1 | 1.67337 |
Последни новини
- 17:14 Кметът на Плевен обявява до края на седмицата бедствено положение заради безводието
- 17:06 Дете загина след падане с парашут в Несебър, трима души са задържани
- 16:58 Жертва и ранени при катастрофа на бус с мигранти край Шабла
- 16:49 Отмениха частичното бедствено положение заради пожара в Стара Загора
- 16:40 Путин подари мотоциклет на жител на Аляска
- 16:32 Пресякоха телефонна измама за близо 18 000 лв. в София
- 16:24 Убиха съпругата на полицай в Първомай
- 16:16 Изверг нападна сляпо куче в Казанлък