Спорт 09.05.2025 10:21 Снимка: ДНЕС+
Какви са шансовете на Гришо на Мастърса в Рим?
Българинът с наглед лесен старт в турнира
Григор Димитров остави добри впечатления с представянето си на “Мастърс 1000” турнира в Мадрид, макар и да отпадна леко разочароващо на 1/8-финалите. Сега за най-добрия български тенисист предстои да се включи на надпреварата от същия ранг в Рим, където отново заради статута са на поставен състезател стартира участието си директно от втория кръг, в който ще премери сили с домакинския представител и световен номер 101 Франческо Пасаро. Мачът започва в 12,00 часа днес на централния корт.
Двамата вече са играли веднъж, което се случи по-рано тази година на Australian Open, когато контузия спря българина още след отминаването на сет и половина в двубоя. В случай на радостно развитие за всички нас на мача във Вечния град, то Гришо ще продължи напред към третия кръг в турнира, където по всяка вероятност ще го очаква сблъсък с 23-тия поставен Карен Хачанов, с когото сънародникът ни води в преките дуели, но пък е интересно да се отбележи, че те никога досега не са се срещали на клей.
Победа на руснака и олимпийски вицешампион от Токио ще изстреля Димитров към осминафиналите в Рим, но там вече “от ъгъла” се задава големият тест и един от основните фаворити за всеки трофей - Карлос Алкарас. Двубоят в Индиън Уелс преди близо два месеца между българина и Карлитос, когато световният номер 3 надделя с 6:1 6:1, до голяма степен би могъл да ни накара да очакваме нещо подобно при нов дуел между двамата, при това на червената настилка, която е силно фаворизирана от 4-кратния шампион в Шлема, то шансовете за успех на Григор значително се понижават и на пръв поглед мач с Алкарас изглежда максимумът за него в италианската столица.
Според букмейкъра 8888.bg Гришо няма да има проблеми в днешния си двубой. Вероятността за победа на българина е 80 процента. Шансовете за успех на италианския тенисист са 25%.
Според 8888.bg фаворит да спечели турнира в Рим е водачът в световната ранглиста Яник Синер. Вероятността за триумф на италианеца пред родна публика е 32,8 процента. Шансовете на Карлос Алкарас да спечели трофея са 28,2%, а тези на Александър Зверев 9,1%. Григор Димитров е с 1,3%.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:47 Хороскоп за петък, 14 август 2026 г.
- 19:33 Легендарният бард Михаил Гулко, изпял "Поручик Галицин" и "Мурка", почина в Ню Йорк
- 19:25 Теодора Георгиева поиска да се върне като съдия в Административния съд
- 19:18 Петър Мицин и още двама българи отпаднаха в сериите на 200 метра на Европейското
- 19:11 За първи път у нас присадиха едновременно черен дроб и бъбрек на пациент
- 19:03 "Кадилак" изненадващо смени шефа на отбора в разгара на дебютния сезон
- 18:56 Астрономи откриха нов вид космически обект - звезда с черна дупка
- 18:48 Източник на спокойствие: 10 храни, богати на магнезий