Италианецът Блардоне измъкна победата в гигантския слалом
Спорт 03.12.2006 13:32
Масимилиано Блардоне (Италия) спечели първия гигантски слалом, валиден за Световната купа в американския зимен курорт Бийвър Крийк (Колорадо).
27-годишният Блардоне изпревари само с 4 стотни от секундата норвежеца Аксел Лунд Свиндал, а трети на 7 стотни от победителя остана представителят на домакините Тед Лигъти.
"Не се представих така, както исках в първия манш, защото бях много нервен. Не знаех дали ще съм в добра форма, тъй като не бях тренирал много за дисциплината гигантски слалом по време на подготовката", обясни италианецът.
Блардоне финишира втори в първия манш, но успя да се изкачи на върха, след като лидерът Боде Милър се провали при второто си спускане.
Победителят от миналия сезон Милър започна солидно и на първата междинна контрола натрупа аванс от 40 стотни. В средната част на трасето обаче той допусна груба грешка и в крайна сметка остана едва 12-и на повече от секунда след Блардоне.
"Причините, поради които спечелих, са, че имах добър аванс от първия манш, а и Боде направи грешка. Въпреки това, се чувствам чудесно. Мисля, че мога да постигна още победи", каза италианецът, който записа трети успех в кариерата си за Световната купа.
Норвежецът Аксел Лунд Свиндал направи феноменално второ спускане и бе на крачка от победата.
"Знаех, че за да стигна до подиума, трябва да направя две добри спускания. В първия манш не се представих на ниво и трябваше да наваксам във втория. Радвам се, че успях", заяви Свиндал, който е лидер в генералното класиране за Световната купа след 6 от 38 състезания с 221 точки. /Нетинфо
27-годишният Блардоне изпревари само с 4 стотни от секундата норвежеца Аксел Лунд Свиндал, а трети на 7 стотни от победителя остана представителят на домакините Тед Лигъти.
"Не се представих така, както исках в първия манш, защото бях много нервен. Не знаех дали ще съм в добра форма, тъй като не бях тренирал много за дисциплината гигантски слалом по време на подготовката", обясни италианецът.
Блардоне финишира втори в първия манш, но успя да се изкачи на върха, след като лидерът Боде Милър се провали при второто си спускане.
Победителят от миналия сезон Милър започна солидно и на първата междинна контрола натрупа аванс от 40 стотни. В средната част на трасето обаче той допусна груба грешка и в крайна сметка остана едва 12-и на повече от секунда след Блардоне.
"Причините, поради които спечелих, са, че имах добър аванс от първия манш, а и Боде направи грешка. Въпреки това, се чувствам чудесно. Мисля, че мога да постигна още победи", каза италианецът, който записа трети успех в кариерата си за Световната купа.
Норвежецът Аксел Лунд Свиндал направи феноменално второ спускане и бе на крачка от победата.
"Знаех, че за да стигна до подиума, трябва да направя две добри спускания. В първия манш не се представих на ниво и трябваше да наваксам във втория. Радвам се, че успях", заяви Свиндал, който е лидер в генералното класиране за Световната купа след 6 от 38 състезания с 221 точки. /Нетинфо
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн