Спорт 01.02.2023 15:14 Снимка: ДНЕС+
Испанец от Олимпиакос е третото ново попълнение на Лудогорец
Пореден силен входящ трансфер реализира Лудогорец. Единадесеткратните шампиони финализираха преговорите по сделката с гръцкия гранд Олимпиакос за десния защитник Гонзало Авила Гордон или по-известен като Пипа. Бившият играч на английския Хъдърсфийлд и Еспаньол се присъидини към лагера на шампионите в турския курорт Белек, като мина успешно медицинските изследвания и фитнес тестовете. Той бе представен като футболист на Лудогорец от спортния директор Георги Караманджуков.
"Пожелавам на Пипа много страхотни моменти в Лудогорец. Вярвам, че ще изиграе силни мачове и ще изпита удоволствието от големите победи", заяви Карамнжуков.
"Идвам в много сериозен клуб. Знам какво означава Лудогорец. Искам да играя и да се развивам. Затова избрах този отбор", заяви Пипа, който ще носи фланелката с номер 2. "През 2019 г. бях в Еспаньол, когато играхме срещу Лудогорец. Познавам добре Франко Русо, с когото сме играли в Испания", сподели Пипа.
През последния сезон Пипа има 11 мача за Олимпиакос, който го привлича от английския Хъдърсфийлд. За клуба от Чемпиъншип Пипа изиграва 48 мача и отбелязва 2 гола.
Той е третият нов футболист в Лудогорец от началото на зимната подготовка. Преди него в тима бяха привлечени Диниш Алмейда и Франко Русо съответно от Антверпен и Майорка.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09381 |
GBP
|
1 | 2.22861 |
RON
|
10 | 3.84219 |
TRY
|
100 | 3.97964 |
USD
|
1 | 1.68941 |
Последни новини
- 21:32 Хороскоп за петък, 28 ноември 2028 г.
- 19:38 Една от най-ярките забележителности на Будапеща отваря отново
- 19:33 Три български жени учени бяха отличени с по 5000 евро за проекти
- 19:30 Китайска компания иска да купи Puma
- 19:23 Норвежка звезда в ските се завръща след почти 2-годишна пауза заради контузии
- 19:16 Архиепископ Теодосий Хана: Няма „християнски ционизъм“ - или си християнин, или си ционист
- 19:09 Най-дългият директен полет ще свързва Китай с Аржентина от 4 декември
- 19:01 Оправдаха световен шампион за допинг, вдишал забраненото вещество неволно