Спорт 27.03.2023 10:02 Снимка: ДНЕС+

Исмаил Сенанджи спечели Шестия шосеен пробег „Луковит Рън“

Пробегът в Луковит е част от веригата „Рън България“ на Българската федерация по лека атлетика

Исмаил Сенанджи („Евър“ – Варна ) спечели днес Шестия шосеен пробег „Луковит Рън“ 2023. Дъщеря му Ясмин Сенанджи стана първа при момичетата в масовия старт на 800 метра. Това е трета победа за атлета от Уганда, който записа два поредни успеха през 2020 и 2021 година.

Пробегът в Луковит е част от веригата „Рън България“ на Българската федерация по лека атлетика. Бегачите преминават по 8.8-километров асфалтов път от центъра на града до пещера Проходна. Община Луковит осигурява специални керамични медали за всички участници, парични награди за победителите до шесто място в генералното класиране, както и за най-добрите състезатели от Луковит до трето място.

След Сенанджи в шестицата се класираха Иван Андреев („Митко Ценов Рънинг Тийм“), Стоян Владков („Етър Атлетик“-Велико Търново), Александър Спасов („Мисионис“-Търговище), Атанас Куцаров („Златен шпайк“) и Николай Николов („Локомотив“-Дряново). При жените най-бърза беше Билсерин Сюлейман (СКЛА Нови пазар), следвана от Маринела Цекова („Златен шпайк“), Елена Димитрова („Локомотив“-Дряново), Виктория Тодорова (КЛАСА), Весела Панчева („Левски 2016“-София) и Вяра Милчева („Атлетик-90“-Луковит).

От състезателите на местния ЛАК „Атлетик-90“ при мъжете най-бързо бягаха Ангел Дарандашев, Георги Георгиев и Павел Здравков, а при жените  – Вяра Милчева, Елена Здравкова и Мирослава Екова-Давидова.

Боян Вучков от ЛАК „Атлетик-90“ (Луковит) спечели масовия старт на 800 м. На второ и трето място при момчетата се класираха Никола Николов (Чомаковци) и Георги Недялков (Червен бряг). След Ясмин Сенанджи, с второ и трето най-добро време при момичетата финишираха Петра Бонова и Рая Данаилова от София.

Наградите на победителите бяха връчени от Георги Георгиев – заместник-кмет на община Луковит, Иво Тодоров – маркетинг директор на „Спорт Депо“ и Антон Бонов от БФЛА. Церемонията по награждаването се състоя под атрактивния феномен „Божиите очи“ (Окната) в пещера Проходна.