Интер започна новия сезон по шампионски

Спорт 22.08.2021 19:35 Снимка: ДНЕС+

Отборът на Интер направи успешен старт на защитата на титлата си в Италия, след като разби Дженоа с 4:0 у дома в мач от първия кръг на Серия А. На "Джузепе Меаца" страхотен дебют за "нерадзурите" направи халфът Хакан Чалханоглу, който още в шестата минута асистира на Мартин Шкриниар за откриващия гол, а осем минути по-късно сам покачи на 2:0.

След почивката възпитаниците на Симоне Индзаги стигнаха до нови два гола, дело на Артуро Видал и друго ново попълнение - Един Джеко. Играчите на Дженоа също имаха своите шансове, но вратарят на домакините Самир Ханданович отрази всички пет точни удара към неговата врата.

Успешен дебют направи и Маурицио Сари, след като неговият Лацио победи Емполи с 3:1 като гост с голове на Сергей Милинкович-Савич, Мануел Лацари и Чиро Имобиле от дузпа.