Спорт 30.12.2024 09:51 Снимка: АР/БТА
Хърватия чака 18 години за победа в Световната купа, Лютич ликува в Земеринг
За последно Яница Костелич бе печелила старт за балканската държава
Хърватската скиорка Зринка Лютич постигна първа победа за Световната купа в кариерата си след успех в слалома за жени в австрийския зимен център Земеринг. Лютич доминира и в двата манша и спечели с общо време 1:43.33 минута, като се възползва по най-добрия начин от отсъствието на хегемона в последните години Микаела Шифрин, която се възстановява от контузия.
20-годишната хърватка поведе след първия манш по трасето, наредено от нейния баща и треньор Амир Лютич след което даде най-добро време и във втория и триумфира със солиден аванс от 1.75 секунда пред втората Лена Дюр от Германия.
Призовата тройка допълни представителката на домакините Катарина Линсбергер с изоставане от 1.85 секунда след победителката.
Това е шести подиум в кариерата на Зринка Лютич и нейна първа победа за Световната купа. Тя е първата хърватка, която печели старт за Световната купа при жените от 18 години насам, като за последно това стори славната хърватска алпийка Яница Костелич.
В генералното класиране за Световната купа лидер с 351 точки остава швейцарката Камий Раст, а на второ място излезе Зринка Лютич с 33 точки. Трета е италианката Федерика Бриньоне с 319 точки.
Раст е начело и за малкия Кристален глобус в слалома с 255 точки, втора е Лена Дюр с 235, трета Лютич с 209 и др.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 09:03 Преговорите със САЩ в Маями, относно примирието в Украйна, протичат конструктивно
- 08:56 Гроздан Караджов: ПП–ДБ бетонираха монопола на БДЖ под прикритието на реформи
- 08:47 Зеленски протака, иска да разговаря с представители на ЕС след преговорите със САЩ
- 08:39 Маркон ще прекара Коледа при френските войски в Обединените арабски емирства
- 08:31 Сачева: Назярян няма да приеме да е служебен премиер, с подкрепата на Пеевски влязохме в еврозоната
- 20:32 Хороскоп за понеделник, 22 декември 2025 г.
- 19:35 Руски сили са отвели на руска територия около 50 жители от гранично село в Сумска област
- 19:24 Две звезди са на път да се сблъскат: Свръхнова ще е видима от Земята