Григор Димитров се измъчи с 58-ия в света, но е на полуфинал във Виена

Спорт 28.10.2022 18:59 Снимка: ДНЕС+

Григор Димитров за трети път през този сезон записа три поредни победи в турнир и е на полуфинал във Виена.

Българската звезда в тениса се измъчи с 58-ия в света Маркос Гирон (САЩ), но все пак спечели 6:3, 4:6, 6:4 и очаква поставения под №1 Данил Медведев (Рус) или Яник Синер (Ит).

В първия сет Димитров почти нямаше проблеми, но постепенно американецът си върна самочувствието и затрудняваше съперника си със сервис. Нашият тенисист направи няколко грешки при 4:5 и резултатът бе изравнен.

В третия сет Григор поведе с пробив, който веднага е върнат, а после му се наложи да се спасява от 0:40. Още еди пробив във важен момент и безупречен сервис в следващия гейм обаче осигуриха победата.

Димитров взема 180 точки и вече е 28-и в актуалната ранглиста. Предишният му полуфинал тази година бе на "Мастърс 1000" в Монте Карло, където загуби от Алехандро Давидович Фокина (Исп).