Спорт 11.06.2020 13:30 Снимка: ДНЕС+
Франкфурт приема финалите от Лига Европа
Франкфурт може да стане домакин на решаващите мачове от футболния турнир Лига Европа, съобщи ESPN.
Втората по значимост надпревара в Европа се очаква да бъде доиграна през август във формат „финална осмица“. Преди пандемията от коронавирус бе планирано финалът да се играе в полския град Гданск.
В Лига Европа се изиграха мачовете от 1/16 финалите, както и голяма част (6 от 8) от първите 1/8 финали. Не бяха проведени срещите Интер – Хетафе и Севиля – Рома заради пандемията. Сред участниците е и Айнтрахт, който загуби у дома от Базел с 0:3.
В аналогичен формат се очаква да бъде приключен сезонът и в Шампионската лига и турнирът да се проведе в Лисабон.
Ако предложението бъде одобрено, то реваншите в 1/4-финалите и 1/2-финалите ще отпаднат, което ще позволи на надпреварата да завърши на един стадион на 22 август.
Първоначалният план на УЕФА за завършек на кампанията по обичайния път може да удължи съревнованието със седмица, до 29 август, но централата е под натиск от клубовете да приключи с евротурнирите по-скоро./БГНЕС
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:56 Как Кейти Холмс е приела решението на Сури да се откаже от фамилията Круз?
- 17:50 Спасител извади момче от грамадни вълни в Калифорния, Тръмп го кани в Белия дом (видео)
- 17:42 Утре ще е слънчево и горещо, до 38 градуса ще е през почивните
- 17:35 Весела Лечева: БОК дължи 360 000 евро, сумата нарастна с още 80 000 евро скрити задължения
- 17:27 Мони Николов официално стана съотборник с брат си и впечатли с италиански език
- 17:20 Незрящите ще гласуват самостоятелно с говорещи машини и бюлетини с тактилни шаблони
- 17:12 Българинът трябва да печели почти 8 средни заплати, за да си позволи дом за 1 млн. евро
- 17:04 Сръбското правителство оцеля след вот на недоверие