Евертън излъга Арсенал и погледна към топ 4

Спорт 24.04.2021 11:37 Снимка: ДНЕС+

Евертън надви Арсенал като гост с 1:0 в първи двубой от 33-ия кръг на английската Висша лига.

Фенове на Арсенал протестираха срещу собствениците на клуба преди началото на мача.

Преди първия съдийски сигнал, фенове на „артилеристите“ се събраха пред стадиона и протестираха срещу оставането на собствениците Стан и Джош Крьонке. Причина за негодуванието на привържениците на лондончани бе участието на клуба сред основателите на новата Суперлига, която претърпя крах в началото на седмицата.

На „Емиратс“ двата тима изиграха равностоен мач, като разликата дойде в 76-та минута, когато при една от атаките си „карамелите“ стигнаха до победното попадение след автогол на Бернд Лено. Преди това тимът на Карло Анчелоти нацели и гредата чрез Гилфи Сигурдсон от пряк свободен удар.

В подреждането Евертън е осми с 52 точки, на три от четвъртия Челси, който в събота ще гостува на Уест Хем в директен спор между два от кандидатите за завършек в топ 4, с мач по-малко от лондонските опоненти. Арсенал е девети с 46 пункта. За отбора на Микел Артета предстои гостуване на Виляреал в първи полуфинален сблъсък от Лига Европа, преди визита на борещия се за своето оцеляване Нюкасъл, докато Евертън приема Астън Вила./БГНЕС