Спорт 24.10.2022 10:58 Снимка: ДНЕС+
Естер Ледецка се отцепи от Чехия, отказа 850 000 евро
Голям скандал избухна в Чехия, след като най-добрата им състезателка реши да се отцепи от националния отбор и да се финансира сама. Тя е единствената в историята, която е печелила олимпийски титли в различни спортове, след като в ПьонЧанг първо взе титлата в супергигантския слалом в ските, а след това и злато в сноуборда.
Според източници от Чехия тя е отказала финансиране от 850 000 евро, за да може да събере повече по личните си сметки. Сега някои от договорите минавали през федерацията и до нея стигала само малка част.
Самата Ледецка се опита да потуши скандала, като обяви, че по този начин помагала на федерацията. Тя искала парите, които ѝ се полагат, да отидат за развитието на млади таланти.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси
- 18:39 Най-малко 48 души са се удавили в опит да се спасят от жегите във Франция
- 18:32 Топ изследователи на изкуствен интелект се изтеглят от Google
- 18:24 КЗК проверява цените на храните и напитките на летището в София