Димитров победи Гофен, за да изравни резултата срещу Белгия

Спорт 01.01.2023 12:53 Снимка: БГНЕС

Григор Димитров победи Давид Гофен с 6:4, 7:5 в мач от група А на United Cup. Така България изравни резултата срещу Белгия на 1-1 победи.

Българинът стигна първи до пробив за 3:1, но допусна изравняване при 4:4. Гришо спечели до още веднъж подаването на съперника 5:4 и затвори първата част.

Втората част започна с размяна на пробиви в първите два гейма. В следващия гейм Димитров трябваше да страда, като му се наложи да спаси цели шест точки за пробив, преди все пак да спечели подаването си и да поведе с 2-1.. При 6:5 Григор поведе с 40-15 при сервис на Гофен и още от първата си възможност затвори мача в своя полза.

По-рано днес Изабелла Шиникова отстъпи с 1:6, 6:3, 3:6 от №72 в световната ранглиста Алисън Ван Ойтванк. Българката започна лошо и след два пробива загуби първата част с 1:6. Във втория сет Ван Ойтванк проби за 2:1, но Шиникова отговори с четири поредни спечелени гейма. Изабелла сервира за спечелване на сета при 5:3 и успя с гейм на нула.

Третата решителна част беше решена от само един пробив за 4:2 в полза на Ван Ойтванк.

Сблъсъкът между България и Белгия продължава утре с нови три двубоя. От 4.00 часа Виктория Томова ще играе срещу Елизе Мертенс, а след това Димитър Кузманов ще се изправи срещу Зизу Бергс. Срещата ще завърши с мач на смесени двойки.