Диа Евтимова се класира на полуфиналите

Спорт 02.09.2006 13:30

Националката на България за "фед Къп" Диа Евтимова се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове "Палич Оупън" в сръбския град Суботица с награден фонд 10 хиляди долара.

Евтимова, поставена под номер 1, победи на четвъртфиналите без особени затруднения петата в схемата представителка на домакините Неда Козич с 6:2, 6:1.

Така за място във финала 19-годишната българка, която е 401-а в ранглистата на УТА, ще спори с номер 4 Валентина Сулпицио (Италия).

Сулпицио, 22-годишна, е 475-а в света.

За доброто си представяне в турнира Диа Евтимова вече си осигури 490 долара и 2 точки за класацията на УТА.

В същото време друга българка Десислава Младенова отпадна на четвъртфиналите на надпреварата.

18-годишната Младенова, която премина през квалификациите, се отказа заради травма във втория сет при резултат 5:7, 1:2 в мача си срещу друга квалификантка Мария Миркович (Австралия).

Въпреки загубата българката, която е 1104-а в света в момента, заслужи 245 долара от наградния фонд и 2,25 точки за ранглистата на УТА. /Нетинфо

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355