Спорт 04.08.2021 15:00 Снимка: ДНЕС+
Десподов: Всичко ще се реши в Разград във вторник
Кирил Десподов сподели впечатленията си след равенството 1:1 на "орлите" срещу гръцкия гранд Олимпиакос в третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Реваншът е след седмица в Разград.
"Може би има съжаление в нас, но мисля, че 1:1 е добър резултат. Шансовете си остават 50:50, така че всичко ще се реши в Разград във вторник“, заяви Кирил Десподов, който бе героят на Лудогорец при гостуването на Олимпиакос, след като реализира гола за българския шампион.
"Да не се хващаме за този пропуск. В 93-ата минута правя спринт и мисля, че изиграх по най-добрия начин ситуацията. Ако не бях шутирал веднага, аз видях с периферното зрение, че двама от защитниците на Олимпиакос тичат към вратата. Ако бях направил още едно докосване, те щяха да стигнат до вратата и тогава как щеше да влезе топката. Пробвах, бях под ъгъл, не се оправдавам. Всички изпускат, аз също съм изпускал доста пъти. Можеше да стане 2:1 за нас, но не съжалявам. Това е, опитал съм, не можах да я вкарам. Надявам се във вторник, ако имам такава ситуация, да влезе", добави той.
"Това, което видяхме и в предишния мач на Олимпиакос срещу Нефчи, те играха по същия начин. Чакаха си моментите, много добре играят в защита. Компактен отбор са. Не ни пресираха високо, но в тяхната половина не ни оставяха много пространства. Успяхме да се измъкнем на базата на бързите футболисти, които имаме“, каза още българският национал.
Десподов коментира и ситуацията с преките свободни удари, които имаше възможност да изпълни в мача. При един от тях през второто полувреме той успя да порази вратата на Олимпиакос:
"Позицията беше по-удобна, защото беше по-назад. Първият фал беше доста напред, а Олимпиакос имат високи играчи и е много трудно да прехвърлиш стената от тази позиция. Топката беше почти на линията на пеналта. Трябваше да я бия в него, да пробвам. Вторият фал беше на доста добра позиция, която се радвам, че успях да реализирам. Доста фалове изпуснах, доста греди ударих, радвам се, че в този момент дойде голът. Нека да оставим те да са фаворит във вторник. Нека нещата да са 50:50, но да клонят към тях. Нека те да са фаворит. Иначе беше доста топло. Не помня да съм играл на по-топло време", каза в заключение той. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:50 Хороскоп за неделя, 15 февруари 2026 г.
- 19:36 Борислав Сандов за "Петрохан": Мислех, че 15-годишният Алекс е син на Калушев
- 19:28 Сексскандалът от 70-те, който доведе до драматичен съдебен процес
- 19:19 Тръмп иска да посети Венецуела. 5 западни петролни гиганта стъпват в страната
- 19:09 Теч в Лувъра повреди таванна картина от XIX век
- 18:58 Зеленски се репчи на Тръмп: САЩ твърде често искат отстъпки не от Русия, а от Украйна
- 18:48 19FortyFive: Защо танкът "Леопард 2" се провали напълно в Украйна
- 18:38 До две години обходният път на Кресна се очаква да бъде готов