България прекъсна негативна серия в контрола срещу Гибралтар

Спорт 12.11.2020 09:02 Снимка: БГНЕС

България победи Гибралтар с 3:0 в приятелски мач, игран на Националния стадион „Васил Левски“, предаде репортер на БГНЕС. “Лъвовете” стигнаха до успеха с голове през първото полувреме.

Александър Цветков откри резултата още в петата минута, а гостите имаха претенции за това, че вратарят им след стълкновение лежеше по време на атаката. В 15-ата минута Георги Йомов покачи на 2:0, а в самия край на полувремето Димитър Илиев с глава прониза за трети път вратата на Гибралтар, който така и не създаде нито една възможност пред българската врата.

Футболистите на Георги Дерменджиев записаха важен успех, тъй като имаха само една победа през последните две години, а това бе първа за 2020 г. Освен това „трикольорите” не бяха усещали вкуса на победата вече 6 поредни мача, в които записаха 5 загуби и 1 равенство. За последно България победи Чехия с 1:0 в мач без значение.

След тази контрола с Гибралтар на българския отбор му предстоят мачове с Финландия и Ирландия в Лигата на нациите./БГНЕС