България отпадна от квалификациите по хандбал за жени

Спорт 07.11.2022 08:55 Снимка: ДНЕС+

След като националният ни отбор по хандбал за жени допусна второ поражение от Италия, страната ни отпадна в първата фаза на квалификациите за Мондиал 2023. Сънародничките ни отпаднаха от Италия с 33:29 (18:13). Така италианките продължават напред, след като на 2 ноември ни биха и във Варна.

Българският тим, който се завърна на международната сцена след 6-годишна пауза, беше равностоен до средата на първото полувреме, но с 5 поредни гола домакините дръпнаха с 12:7 в 19-ата минута и запазиха предимството си почивката, съобщава БТА.

Силни няколко минути след средата на втората част и четири безответни попадения позволиха на гостенките да намалят до 23:26 в 49-ата минута, но до края италианките не позволиха разликата да бъде съкратена повече.

Най-резултатна за "трикольорите" беше Мари Томова с 9 гола, а Лидия Ковачева и Полина Генчева добавиха по 6 попадения.