България на върха в световния боксов тур след 4 титли

Спорт 30.10.2022 10:01 Снимка: ДНЕС+

Страхотното представяне на родните боксьори в Марибор, донесе още един отличен резултат за България.

След края на първенството, което е от световния боксов тур и има сребърен статут, страната ни зае и първото място в отборното класиране. То стана факт, благодарение на четирите титли, осигурени за нашия състав.

На ринга в словенския град шампиони за България станаха Ясен Радев (54 кг), Радослав Росенов (63.5 кг) и Рами Киуан (75 кг). Те спечелиха златните медали в днешния последен ден на надпреварата. Освен тях, с титла си тръгва и Ергюнал Себахтин.

Националът ни не успя да вземе участие в категория до 48 килограма, тъй като останалите боксьори, които се бяха записали за турнира, отказаха да се качат на ринга.