България изпусна Сърбия, Илиан Илиев преобрази националния отбор

Спорт 19.11.2023 18:42 Снимка: ДНЕС+

България приключи участието си в квалификациите за Евро 2024 с високо вдигната глава, след като завърши наравно 2:2 при гостуването си на Сърбия. "Лъвовете" ни дори бяха близо до това да победят след пълен обрат, но отново сърбите изравниха в края, за да стигнат до точка срещу българските футболисти.

В седмата минута бе първата по-опасна ситуация за Сърбия, но Филип Костич стреля покрай вратата на Даниел Наумов. Четири минути след това Наумов улови удар на Саша Лукич.

В 17-ата минута Наумов направи спасяване след центриране на Костич, а при добавката Милош Велкович вкара топката във вратата на България, след като Живко Атанасов не успя да се намеси.

В 21-ата минута Александър Митрович бе оставен непокрит на около 11 метра от вратата и стреля с глава, но Наумов успя да избие с две ръце.

В 27-ата минута Десподов имаше малшанс като негов удар удари напречната греда и страничния стълб, а след това Велкович успя да изчисти в корнер преди Мартин Минчев да успее да играе с топката.

Седем минути след това Наумов се намеси решаващо и при удар на Костич, избивайки в корнер, след който българската защита не успя добре да изчисти топката, но атаката завърши с удар в аут на Андрия Живкович.

На почивката Илиан Илиев пусна в игра Георги Русев и ходът му се оказа перфектен. В 59-та минута крилото на ЦСКА 1948 проби отлично отдясно, центрира в наказателното поле, след което се стигна до неубедителна игра в защита на домакините и Русев без подготовка заби топката в долния ляв ъгъл на Милинкович-Савич с отличен изстрел по земя.

Само десет минути по-късно България направи пълен обрат. Сърбите допуснаха груба грешка в центъра на терена и Филип Кръстев открадна топката, след което изведе в коридор Кирил Десподов. Капитанът ни използва скоростта си да навлезе в наказателното поле и от трудна ситуация матира Милинекович-Савич за 1:2.

Минута по-късно Влахович отбеляза гол за домакините, но той беше отменен заради очевидна засада. В 83-та минута обаче нямаше какво да ни избави от изравняването след като Бабич засече центриране от корнер на първа греда и матира Наумов за 2:2.

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:2

1:0 Велкович 17