Бразилия срази Германия в мач с 6 гола

Спорт 22.07.2021 19:53 Снимка: ДНЕС+

Бразилия се наложи над Германия с 4:2 в мач от олимпийския турнир в група D. Южноамериканският тим можеше да победи и с по-убедителен резултат, но пропусна дузпа в края на първото полувреме.

Двубоят се проведе на стадион "Нисан" в Йокохама.

В 30-ата минута бразилците вече водеха с 3:0 с голове на нападателя Ричарлисон (7`), (22`) и (30`). Преди сигнала за почивка, във втората минута от добавеното време, Матеус Куня не успя да реализира дузпа. Германците не се предадоха и в 57-ата минута върнаха един гол чрез полузащитника Надим Амири. Шест минути по-късно Максимилиан Арнолд бе изгонен от терена за втори жълт картон и немците доиграха мача с човек по-малко. Те обаче успяха да съкратят разликата в резултата до минимум с гол на Рагнар Ахе в 83-ата минута. В 94-ата Паулиньо вкара красив гол, след като бе изведен на добра позиция от Бруно Гимараес. Бразилия е на първо място в групата с три точки.

Австралия победи Аржентина с 2:0 в мач от група С на олимпийския футболен турнир, игран на стадион "Сапоро Доум" в Япония.

Австралийците излязоха напред в резултата още в 14-ата минута благодарение на точен удар на Лаклан Уолъс.

В добавеното време на първото полувреме полузащитникът на аржентинците Франсиско Ортега получи набързо два жълти картона и остави съотборниците си с десет човека. Марко Тилио сложи точка на спора с попадение в 80-ата минута.

Австралия поведе в групата с 3 точки, по една имат Испания и Египет, Аржентина е на дъното без спечелена точка./БГНЕС