Спорт 05.12.2022 23:08 Снимка: ДНЕС+

Бразилия категорична с 4:1 Корея и е на 1/4-финал срещу Хърватия

5-кратният световен шампион Бразилия победи с 4:1 Република Корея в 1/8-финала на световното и в следващата фаза среща Хърватия.

Първото полувреме бе ударно за южноамериканците, които попиляха съперника и за 29 мин вкараха 4 пъти. След почивката те дръпнаха леко ръчната, а азиатците се добраха до почетен гол.

След центриране на Рафиня топката някка си стигна до напълно свободния Винисиус, който откри резултата в 7-ата мин.

В 13-ата мин Неймар удвои аванса от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Ричарлисон.

Неймар пропусна втория и третия мач в групата заради травма в глезена. За бразилската мегазвезда голът е 76-и с фланелката на националния отбор. Легендата Пеле е рекордьор със 77.

В 17-ата мин Хван нанесе страховит удар, но Алисон спаси.

В 29-ата мин Ричарлисон оформи класиката - 3:0. Той се пребори за топката, пожонглира с нея и я върна към Маркиньос. Той подаде на Тиаго Силва, който изведе Ричарлисон в чиста позиция и нападателят не сбърка, вкарвайки третото си попадение в Катар.

В 36-ата мин Винисиус асистира на Лукас Пакета, който от воле прониза съперника за 4-и път.

Малко преди почивката първо Ричарлисон, а при добавката и Неймар пропуснаха да направят резултата 5:0.

В началото на втората част корейската звезда Хюн Мин Сон можеше да вкара, но Алисон отрази удара му.

Последва спасяване и Сун Гю Ким след опасен шут на Рафиня.

В 62-ата мин ситуацията се повтори.

В 76-ата мин корейците върнаха един гол слуд хубав далечен удар на резервата Паик.

Бразилия - Република Корея 4:1 (4:0). Голмайстори: Винисиус (7), Неймар (13-дузпа), Ричарлисон (29), Пакета (36); Паик (76).