Божинов: Тежко ми е на резервната скамейка
Спорт 02.02.2007 19:30
Българският нападател на Ювентус Валери Божинов разкри, че не е разочарован, че остава при "бианконерите", въпреки че е със статут на твърда резерва в тима на Дидие Дешан. Талантът от Лясковец заяви, че е имало много оферти за него, но в крайна сметка ръководството на 27-кратните шампиони на Италия е решило да го задържи до лятото.
"Решението бе на Ювентус. В края на краищата така е по-добре, защото продължавам да съм част от един голям клуб и е за предпочитане да не си тръгвам по средата на пътя. Аз искам да играя, но и всички останали го искат. Не ми остава нищо друго, освен да чакам възможности.
Да стоиш на резервната скамейка е тежко, много тежко, но ти помага да разбереш много неща. Независимо от трудностите, аз съм щастлив да съм "бианконеро". Това е клуб, който всеки ден е по вестниците и телевизията. Дори и в Серия "Б" е в центъра на световното внимание", каза бившият футболист на Лече и Фиорентина.
Божинов призна още, че получава много помощ от съотборниците си в тази ситуация.
"Трезеге ме стимулира на тренировки, като ми показва толкова полезни неща. Буфон пък шеговито ме нарича "врабченце". А Недвед, с когото сме в една стая по време на лагери от първия ми ден в Ювентус, ме промени психологически. Понякога вечерям при него, жена му е отлична готвачка. За Дел Пиеро пък просто нямам думи. Всеки път ми казва: "Ако треньор бе Капело и аз щях да съм резерва". Алекс е изключителен, пример със спокойствието и коректността си към всички", споделя още Валери./Topsport.bg
"Решението бе на Ювентус. В края на краищата така е по-добре, защото продължавам да съм част от един голям клуб и е за предпочитане да не си тръгвам по средата на пътя. Аз искам да играя, но и всички останали го искат. Не ми остава нищо друго, освен да чакам възможности.
Да стоиш на резервната скамейка е тежко, много тежко, но ти помага да разбереш много неща. Независимо от трудностите, аз съм щастлив да съм "бианконеро". Това е клуб, който всеки ден е по вестниците и телевизията. Дори и в Серия "Б" е в центъра на световното внимание", каза бившият футболист на Лече и Фиорентина.
Божинов призна още, че получава много помощ от съотборниците си в тази ситуация.
"Трезеге ме стимулира на тренировки, като ми показва толкова полезни неща. Буфон пък шеговито ме нарича "врабченце". А Недвед, с когото сме в една стая по време на лагери от първия ми ден в Ювентус, ме промени психологически. Понякога вечерям при него, жена му е отлична готвачка. За Дел Пиеро пък просто нямам думи. Всеки път ми казва: "Ако треньор бе Капело и аз щях да съм резерва". Алекс е изключителен, пример със спокойствието и коректността си към всички", споделя още Валери./Topsport.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн