Божинов: Напускам Фиорентина, ако извадят тима от Серия "А"
Спорт 19.06.2006 16:26
Нападателят на Фиорентина Валери Божинов отказа да коментира разкритията в Италия, които въвлякоха клубове, играчи, съдии и ръководители в скандални отношения за уреждане на мачове. Той обясни, че докато не се прибере там, това не го интересува и дори е изключил италианските си телефони.
"Освен това аз съм чужденец, пък и моето мнение по този въпрос не е важно. Италианската федерация решава бъдещето на замесените играчи, клубове и съдии. Но ако в Ювентус са направили толкова лоши неща, не виждам какво може да ги спаси - нищо, че са Ювентус, коментира Божинов. - Важното е футболът да бъде истински, това искат всички".
Младият български национал обясни, че е ужасно за всеки футболист да научи, че целогодишният му труд е отишъл на вятъра. "Изведнъж се събуждаш и научаваш от вестниците, че резултатите, които си постигнал, не са истински". Той обаче не би приел да играе за Фиорентина, ако тимът бъде изхвърлен в Серия "Б" и дори е предупредил мениджъра си. "Не ме разбирайте погрешно - не смятам, че не мога да играя в по-ниско ниво. Но е добре за мен на тази възраст, да съм титуляр в голям отбор, който се състезава в Шампионската лига. Така ще бъда по-полезен и за националния отбор".
Когато е в България, Божинов се подготвя в Левски. "Сините" тази година ще атакуват групите на Шампионската лига, а в квалификационните кръгове може да се паднат точно с Фиорентина. Божинов заяви, че не се притеснява от такава игра на жребия и би бил горд, ако Левски влезе в Шампионската лига, както се гордеел с успехите на всички български спортисти.
"Гледам Световното първенство доста внимателно и досега не виждам някаква голяма изненада. Очаквах победата на Гана над Чехия, защото на ниво национални отбори вече не може да се прави деление на силни и слаби. Всяка нация има свои представители в големите клубове. Гледах скоро мача Белгия - България (0:2) от последните европейски квалификации и видях, че Белгия е по-слаб отбор от нашия, а беше сочен за фаворит", обясни виждането си Божинов.
Информацията е на Tposport.bg.
"Освен това аз съм чужденец, пък и моето мнение по този въпрос не е важно. Италианската федерация решава бъдещето на замесените играчи, клубове и съдии. Но ако в Ювентус са направили толкова лоши неща, не виждам какво може да ги спаси - нищо, че са Ювентус, коментира Божинов. - Важното е футболът да бъде истински, това искат всички".
Младият български национал обясни, че е ужасно за всеки футболист да научи, че целогодишният му труд е отишъл на вятъра. "Изведнъж се събуждаш и научаваш от вестниците, че резултатите, които си постигнал, не са истински". Той обаче не би приел да играе за Фиорентина, ако тимът бъде изхвърлен в Серия "Б" и дори е предупредил мениджъра си. "Не ме разбирайте погрешно - не смятам, че не мога да играя в по-ниско ниво. Но е добре за мен на тази възраст, да съм титуляр в голям отбор, който се състезава в Шампионската лига. Така ще бъда по-полезен и за националния отбор".
Когато е в България, Божинов се подготвя в Левски. "Сините" тази година ще атакуват групите на Шампионската лига, а в квалификационните кръгове може да се паднат точно с Фиорентина. Божинов заяви, че не се притеснява от такава игра на жребия и би бил горд, ако Левски влезе в Шампионската лига, както се гордеел с успехите на всички български спортисти.
"Гледам Световното първенство доста внимателно и досега не виждам някаква голяма изненада. Очаквах победата на Гана над Чехия, защото на ниво национални отбори вече не може да се прави деление на силни и слаби. Всяка нация има свои представители в големите клубове. Гледах скоро мача Белгия - България (0:2) от последните европейски квалификации и видях, че Белгия е по-слаб отбор от нашия, а беше сочен за фаворит", обясни виждането си Божинов.
Информацията е на Tposport.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:19 Русинова: Как така държавата не може да направи 5 лаборатории за кръвни проби за наркотици?
- 13:14 Владислав Горанов: Вече нищо не зависи от Борисов и Пеевски, "моделът" би следвало да е разграден
- 13:11 Министър Керязов поздрави българските спортисти за Международния олимпийски ден
- 13:05 Бордове за милиони в държавните фирми: НЕК и „Булгаргаз“ плащат стотици хиляди въпреки загубите
- 13:03 Акциите на SpaceX се сринаха
- 12:55 Мондиалът се сблъска с първата си буря, а гневните реакции не закъсняха
- 12:47 DARA отказа участие на фест в Баку заради атака на украински фенове
- 12:24 Варна ще е домакин на XII Европейска олимпиада по география