Ботев (Пловдив) победи Хебър (Пазарджик) с 2:1

Спорт 30.10.2022 19:34 Снимка: ДНЕС+

"Ботев" (Пловдив) спечели първа победа като гост в настоящото първенство на Първа лига, след като излъга с 2:1 "Хебър" (Пазарджик) в мач от в мач от 16-ия кръг, игран на националния стадион "Васил Левски". "Канарчетата" започнаха по-активно.

В 10-ата минута Елвис Ману изведе Антоан Бароан на чиста позиция, но топката му бе изчистена от футболисти на съперника. Пет минути по-късно вратарят на "жълто-черните" Хидайет Ханкич се принуди да излезе напред, за да изчисти коженото кълбо и парира опасна атака на домакините. В 21-ата минута Антоан Бароан стреля неточно от чиста позиция.  При ответната атака на пазарджиклии Октай Хамдиев подаде на Венсан Марсел, който се оказа непокрит в наказателното пола, но н намери очертанията на вратата.

В 25-ата минута съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа в полза на "Ботев" за нарушение на вратаря Петър Дебърлиев срещу Мохамед Брахими. Зад топката застана Антоан Бароан, който беше точен за 0:1.

Домакините започнаха по-активно второто полувреме. В 47-ата минута Георги Търтов отправи опасен удар, но Хидайет Ханкич изби. Усилията им дадоха резултат в 58-ата минута, когато Хлеб Бухал изравни за 1:1. Гостите реагираха и в 67-ата минута Мохамед Брахими уцели гредата, топката попадна в Елвис Ману, който също удари дирека.

Две минути по-късно Николай Минков пропусна да се разпише на празна врата като уцели гредата. Все пак "жълто-черните" се стигнаха до победния гол в 80-ата минута. Вкара го Виктор Генев с глава. Домакините опитаха да отбележат поне изравнителен гол, но пловдивчани успяха да запазят вратата си суха.