Ботев Пд записа три важни точки след успех срещу Ботев Вр

Спорт 09.04.2021 09:14 Снимка: ДНЕС+

Отборът на Ботев Пловдив спечели изключително ценното си гостуване на Ботев Враца, след като срази тима от северозападна България с 2:1 след пълен обрат в мач от 23-ия кръг от родната efbet Лига.

Валери Домовчийски даде превес за домакините в 23-ата минута след груба грешка на Джонатан Перейра, но именно той 90 секунди по-късно изравни резултата във Враца.

Крайният бранител Мите Цикарски донесе пълния обрат за Ботев в 78-ата минута, а пет преди това Петър Атанасов пропусна дузпа за врачани и възможността да изведе отбора си напред.

В добавеното време на срещата пък резервата Самир Аясс реализира редовен гол за домакините, но вторият асистент-съдия в срещата вдигна своя флаг за засада на отигралия топката преди това Ндиайе, но Филип Филипов от гостите покриваше халфа и попадението трябваше да бъде зачетено.

Успехът остави Ботев Пловдив на десетото място, но отборът вече е с 24 точки – на пет пред 11-ия Монтана, който обаче е и с мач по-малко, както и на една зад деветия Царско село. Ботев Враца, от своя страна, остана предпоследен на 13-ото място и е с 18 пункта, като тимът е на точка пред последния Етър, но и с мач повече. /tribune.bg