Ботев (Пд) с нова загуба в Efbet лига

Спорт 13.08.2023 08:35 Снимка: ДНЕС+

Хебър успя да победи Ботев Пловдив с 1:0 в мача им от 5-ия кръг в efbet Лига. "Канарчетата" вече нямат победа пет мача и остават с едва две точки в класирането.

Хебър започна срещата по-активно. Във втората минута Георги Николов отне топката около наказателното поле на Ботев Пловдив и подаде към Ангел Бастунов, който нанесе удар от движение, но Хидайет Ханкич се справи.

В шестата минута Константинос Балоянис проби добре отляво и намери включилия се в наказателното поле Самуел Акере, който стреля от движение с левия крак, но много неточно. В 22-рата минута Атанас Кабов получи извеждащо подаване отляво, Ханкич излезе да го посреща, но българинът го изпревари и стреля от малък ъгъл над вратата.

В 30-ата минута Мартин Секулич изпълни дузпа, отсъдена за нарушение на Роберт Мазан срещу Самуел Акере, която Матвей Игонен отрази. Рой Херман отправи добавка с глава, но ударът му срещна десния страничен стълб. Това бе втора поредна спасена дузпа от Игонен, след като в миналия кръг отрази изстрел на Педриньо от ЦСКА 1948. В секундите след дузпата се стигна до напрежение между играчите на двата тима, довело до няколко жълти картона и червен такъв за човек от щаба на Хебър.

В 38-ата минута Красиан Колев нанесе силен удар към вратата на Хебър, който бе блокиран от бранител на Хебър.

Второто полувреме започна по отличен начин за домакините. В 48-ата минута Георги Николов проби отлично отляво, сервира топката на Ангел Бастунов, а той от близка дистанция не сбърка и с помощта на лек рикошет прати топката в мрежата на Хидайет Ханкич за 1:0.

В 74-ата минута Георги Вълчев пробва късемта си от сериозна дистанция, но за пореден път Хидайет Ханкич се оказа последна преграда пред гола.

Минута след това Ботев Пловдив не бе далеч от изравнително попадение, след като Константинос Балоянис проби добре в наказателното поле и си откри пространство за удар, който премина встрани от вратата.

Двубоят продължи да се играе на изключително високи обороти, като в ответната атака Ангел Бастунов бе изведен очи в очи с Ханкич, който за пореден път спаси "канарчетата" от второ попадение.

В 83-ата минута влезлият като резерва Джеймс Ето'о извърши нарушение срещу Карлос Охене и реагира остро срещу решението на Георги Давидов, заради което получи жълт картон, който бе втори за него и респективно получи червен.

Хебър - Ботев Пд 1:0
1:0 Бастунов 48

Стартови състави:

Хебър: 32. Матвей Игонен – 43. Жоао Сеско, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев (К), 44. Николай Николаев, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 11. Атанас Кабов, 17. Николас Пенев, 9.Георги Николов

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич – 2. Рой Херман, 5. Йонас Тамм, 9. Мартин Секулич, 10. Красиан Колев, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 25. Станислав Работов (К), 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балогианис