Бостън изравни на Маями във финала на Изток

Спорт 24.05.2022 14:38 Снимка: БГНЕС

Бостън победи Маями със 102:82 в четвъртия мач от финала на Изток. Така Селтикс изравниха серията на 2-2 победи.

Баскетболистите от Флорида отбелязаха само 1 точка в първите 8 минути от двубоя. Това е най-лошият резултат в плейофите на НБА от 25 години. Хийт започнаха мача с 15 пропуска от 16 опита. Селтикс поведе с 29:11 в края на откриващата четвърт. През втората част авансът на тима достигна 27 точки, а в третата - 32.

Бостън беше без Маркъс Смарт, а от състава на съперника им липсваше Тайлър Хиро.

Стартовата петица на Маями - Кайл Лаури (3), Джими Бътлър (6), Пи Джей Тъкър (0), Макс Струс (0) и Бам Адебайо (9) отбеляз общо 18 точки в целия мач.

Само звездата на Бостън Джейсън Тейтъм завърши с 31 точки. Той добави 8 борби, 5 асистенции и 2 откраднати топки за 34 минути на паркета. Дерик Уайт помогна с 13 точки, 8 борби и 6 асистенции, а Селтикс не са допускали две поредни поражения от началото на плейофите./БГНЕС