
Спорт 08.02.2025 20:51 Снимка: ДНЕС+
Безобразен ЦСКА загуби в "Овча купел" и сдаде осмото място
Дебютът на трите нови "червени" попълнения не успя да помогне - 0:1
ЦСКА започна по безобразен начин футболната година. В първия кръг след подновяването на шампионата "червените" паднаха с 0:1 като гости на Славия и поднесоха ново разочарование на феновете.
Отборът на Александър Томаш изигра един от най-слабите си мачове, като можеше да загуби и с по-голям резултат, след като гол на домакините бе отменен заради засада след консултация с ВАР.
Двубоят бе дебютен за трите нови попълнения на ЦСКА - Йоанис Питас, Фьодор Лапоухов и Адриан Лапеня.
Кипърският нападател се появи в игра 30 минути преди края, докато испанецът и беларусинът стартираха като титуляри.
В черна котка за ЦСКА се превърна Венцислав Керчев. Бранителят, за когото това бе мач номер 100 с екипа на Славия, вкара единствения гол в мача в 63-тата минута след точен удар с глава.
След днешното столично дерби "белите" успяха да изместят ЦСКА от осмото място в класирането. Представянето на ЦСКА пък събуди множество въпроси, включително за бъдещето на Александър Томаш начело на 31-кратните шампиони.
В следващия кръг на 16 февруари ЦСКА е домакин на Арда в мач, който ще е генерална репетиция за сблъсъка между двата тима от 1/4-финалите за Купата на България, който ще е на 22 февруари.
Следващото изпитание пред Славия пък е след 9 дни - домакинство на ЦСКА 1948.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 19:33 Трима получиха шанс за живот в "Пирогов" благодарение на донор
- 19:26 Шокиращ случай в Мартен: младеж отвлечен и пребит с юмруци
- 19:18 Моника Василева: Защо помощите за първия чубен ден не важат и за децата в детска градина?
- 19:11 Министър Тахов: Възстановяваме инфраструктурата за напояване
- 19:07 Емил Кошлуков и още 4-ма са кандидати за шеф на БНТ
- 19:04 Зам.-министър Василева: Еврото няма да се отрази на финансирането по програмите в сектор „Земеделие“
- 18:53 Емил Кошлуков: Днешният СЕМ е инструмент за партийно овладяване на БНТ. Спрете фарса!
- 18:48 "Галъп": ДПС-НОВО НАЧАЛО излиза на второ място при евентуални избори