Спорт 01.05.2025 15:05 Снимка: Getty Images
Бейзболен фен падна от 7-метрова стена по време на мач и е в критично състояние
Кошмарният момент не спря мача на Питсбърг и Чикаго
Бейзболен фен е в критично състояние в болница в Питсбърг, след като падна от трибуните, от височината на 7-метрова стена край игрището.
Тя се нарича "Стената Клементе" на стадиона на Питсбърг Пайрътс, а човекът вероятно се е надвесил над огражденията, без да прецени риска.
Обикновено такива инциденти в бейзбола се случват, когато топката лети към първите редове над предпазните стени край терена, а някой фен скача да я хване и не преценява, че може да падне. Сега обаче случаят не е бил такъв - играта е била в друга част от игрището. Точните детайли за падането на са известни.
Мачът бе спрян за няколко минути, докато се оказваше първа помощ на човека, който не мърдаше. След това количката за контузени играчи го отнесе към линейката, чакаща при един от изходите от стадиона.
Бейзболистите спряха по местата си за няколко минути, като някои от тях отправяха молитви - показаха ги в близки планове. Телевизионното предаване не даваше кадри от това, което се случва с падналия фен. После мачът продължи.
"Видях го ясно - каза треньорът на гостите от Чикаго Къбс. - Беше далеч, но точно в този момент погледнах в тази посока. Човекът просто падна и не помръдваше. Ужасна работа. Но всички настояхме да продължим играта, защото това е бейзболът, той трябва да носи радост и тук имаше хиляди хора тази вечер, дошли за това. Дано Господ помогне на човека."
От 9 години нямаше тежък инцидент по бейзболните стадиони в Щатите, често критикувани заради стените и височината на трибуните над тях.
Те са отделени от нивото на терена понякога на 7 до 10 метра, а падане през предпазните им перила обикновено е фатално. През 2015-а така загина фен на Атланта, а четири години по-рано - друг привърженик на стадиона на Тексас Рейнджърс.
CHF
|
1 | 2.10417 |
GBP
|
1 | 2.2238 |
RON
|
10 | 3.84544 |
TRY
|
100 | 4.04418 |
USD
|
1 | 1.70205 |
Последни новини
- 16:03 ВАС разреши на СЕМ да продължи конкурса за наследник на Кошлуков
- 15:55 Еврокомисията ни удържа 215 млн. евро от второто плащане по ПВУ
- 15:47 Конституционният съд потвърди разпоредби от Закона за здравното осигуряване
- 15:40 Част от новите мотриси на метрото пътуват към София
- 15:33 Голям пожар в дом за възрастни в Босна и Херцеговина, има загинали
- 15:25 Терзиев се хвали с награда от Рио за чиста София, столичани: Това е някаква шега...
- 15:16 Спирането на дейността на федералните агенции в САЩ вече е най-дългото в историята
- 15:08 FT: Русия подобри бомбите КАБ за удари по Украйна, системите Patriot може да не издържат