Белгия - Мароко - 0:2, шок за "червените дяволи"

Спорт 27.11.2022 18:12 Снимка: ДНЕС+

Белгия загуби  от Мароко с резултат 0:2 във втория си мач от Група F на световното първенство в Катар.

Абделхамид Сабири изненада Тибо Куртоа с директно изпълнение на пряк свободен удар в 72-ата мин. Мароканският футболист прати топката в близкия ъгъл на белгийския страж, който изобщо не очакваше подобно изпълнение.

Африканците натискат здраво от началото на втората част. Удари на Буфал и Зиеш бяха спасени от Куртоя.

Гол на Мароко в добавеното време на първото полувреме бе отменен заради засада.

Хаким Зиеш  стреля директно от фаул и влезе в мрежата на Куртоа, но след преразглеждане с ВАР, реферът реши да не признае попадението.  Главният съдия видя на повторението, че Ромен Саис е зад гърба на защитата и правилно отмени гола.

Още от началните минути "червените дяволи"  взеха инициативата и са близо до това да открият резултата, ала отбраната на африканците удържа.

Миши Батшуай получи извеждащ пас и стреля в 5-ата мин, но Мунир, който в последния момент замени титулярния страж Буну, спаси.

За по-малко от 20 мин, тимът на Роберто Мартинес 5 пъти изпълни ъглов удар, ала отбраната на Мароко се справи.

Африканците отговориха с мощен шут на Ашраф Хакими. Футболистът на ПСЖ стреля в 34-ата мин, но ударът му премина на метри от вратата на Куртоа.

Първият точен удар за Мароко дойде в 50-ата мин. Хаким Зиеш от дистанция стреля, но шутът му попадна право в ръцете на Куртоа.

Едер Азар тества рефлекса на Мунир с бомбен шут в началото на втората част, но мароканският вратар изби в корнер.

Мощен удар на Мерденс от над 30 метра затрудни мароканския страж и той изби.

Европейският тим спечели 1:0 срещу Канада в откриващия си двубой на мондиала. Мароко пък завърши 0:0 с вицешампиона от предното световно Хърватия.