
Спорт 01.10.2024 10:43 Снимка: ДНЕС+
Бащата на Верстапен скочи на FIA заради скандала с псувните
Неговият син Макс ще полага обществено полезен труд
Бившият пилот във Формула 1 Йос Верстапен разкритикува остро решението на Международна автомобилна федерация да накаже неговия син Макс заради псувня по време на пресконференция.
Световният шампион ще трябва да положи общественополезен труд, след като използва думата "fucked" преди Гран при на Сингапур.
Решението на FIA възмути пилотите и се счете за ограничаване на техните права. Йос Верстапен е съгласен с тяхното мнение.
"Това беше най-безумното нещо. Виждаме подобно нещо и ралито. Не мисля, че FIA върши много добра работа", каза Йос, визирайки случай със Себастиан Ожие в началото на месеца.
Тогава Ожие беше глобен с 30 хиляди евро, защото обиди официални лица по време на Рали Акрополис в Гърция.
По-рано през тази година президентът на FIA Мохамед бен Сулайем информира, че има директна връзка между нецензурните изказвания на пилотите и увеличаването на езика на омразата в социалните мрежи.
Той призова пилотите да бъдат по-внимателни в това, което говорят, защото имат отговорност.
Още по темата
![]() |
1 | 2.07603 |
![]() |
1 | 2.29262 |
![]() |
10 | 3.92926 |
![]() |
100 | 4.48288 |
![]() |
1 | 1.72214 |
Последни новини
- 11:38 Навършват се 39 години от аварията в АЕЦ "Чернобил"
- 11:28 "Главболгарстрой" сред глобални лидери в енергетиката и технологиите на форум в САЩ
- 11:25 Президенти, премиери и монарси от 80 държави изпращат папа Франциск в последния му път
- 11:19 През социални мрежи продават фалшиви отговори на матурите срещу 300 лева
- 11:09 Нотариусите ще имат електронен достъп до удостоверенията за данъчна оценка и за наследници
- 11:01 Сърбия и Русия ще празнуват заедно Деня на победата, обяви сръбското правителство
- 10:52 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
- 10:41 ВКС на Румъния отмени решение на Апелативния съд в Плоещ, което блокира анулирането на изборите