Барселона не сбърка срещу Кадис за седма поредна победа в Ла Лига

Спорт 20.02.2023 11:05 Снимка: БГНЕС

Барселона спечели с 2:0 домакинството си на Кадис от 22-ия кръг и записа седма поредна победа в Ла Лига. С успеха каталунците възстановиха аванса си 8 точки пред Реал Мадрид на върха в класирането.

Барса реши всичко в мача с два кинжални удара в самия край на първото полувреме. В 43-ата минута. Феран направи фамозен индивидуален пробив и качи топката на главата на Роберт Ледандовски. Ударът на поляка бе спасен от Ледесма, но Серхи Роберто не сбърка при добавката. Малко след това домакините удариха за втори път. С майсторско изпълнение от границата на наказателното поле Левандовски матира стража на гостите. Това бе 15-и гол за поляка от началото на сезона.

През втората част Барса свали оборотите, като Шави извади от игра част от звездите си, за да ги запази за предстоящата голяма битка с Манчестър Юнайтед. Каталунците гостуват на "Олд Трафорд" в четвъртък в реванш от Лига Европа, а първият мач завърши 2:2.

След загубата Кадис остана над чертата, но днес може отново да се озове в опасната зона след битката на опашкарите Хетафе и Валенсия.

Атлетико Мадрид пък спечели с 1:0 срещу Атлетик Билбао. Единственото попадение бе дело на Антоан Гризман в 73 минута. Тази победа утвърди столичани на четвъртата позиция и ги доближи на 2 точки до третия Реал Сосиедад