Барса пое глътка въздух след домакински успех над Валенсия

Спорт 18.10.2021 11:33 Снимка: ДНЕС+

Барселона надви Валенсия с 3:1 у дома в двубой от 9-ия кръг на испанската Ла Лига.

На „Камп Ноу“ гостите поведоха в резултата в петата минута след страхотен изстрел на Хосе Гая, който не остави шансове на Марк-Андре тер Стеген. Скоро след това обаче „блаугранас“ възстановиха паритета след комбинация между Мемфис Депай и Ансу Фати, завършена от талантливия испанец.

В края на първото полувреме домакините стигнаха до пълен обрат, след като Депай реализира от бялата точка за нарушение на Гая срещу Фати. В края на мача Барса подпечата победата с трети гол, дело на Филипе Коутиньо.

Така, каталунците поеха глътка въздух след негативните резултати в последните седмици и намалиха напрежението върху старши треньора си Роналд Куман, който заяви наскоро, че разполага с три срещи, за да запази поста си начело на тима, стартирайки от двубоя с Валенсия.

Съставът е седми в таблицата с 15 точки и мач по-малко от лидера Реал Сосиедад, като ще приеме Динамо Киев и Реал Мадрид в поредното издание на Ел Класико тази седмица. Валенсия е на девета позиция с 12 пункта. В следващия кръг „прилепите“ посреща Майорка на „Местая“./БГНЕС