Спорт 23.02.2025 13:04 Снимка: ДНЕС+
Барса и Атлетико хвърлиха ръкавицата към Реал с победи като гост
Барселона постигна трудна победа като гост с 2:0 на островитяните от Лас Палмас в среща от 25-ия кръг на Ла Лига.
Каталунците проспаха първото полувреме, но през второто вкараха голове чрез резервите Дани Олмо и Феран Торес, за да вземат реванш от този съперник след загубата като домакин в първия полусезон.
По този начин Барса поведе в класирането с 54 точки, на една пред Атлетико Мадрид, който също спечели в този кръг. Реал е с 51 и в неделя приема сензацията на миналия сезон Жирона.
През първата част днес Барса не направи нищо в атака, а даже напротив - на няколко пъти можеше да изостане в резултата, като се спаси заради добри намеси на Войчех Шчесни.
Второто полувреме беше по-различно и в 62-ата минута Ламин Ямал намери Дани Олмо в наказателното поле. Вторият финтира бранител и с по-слабия си ляв крак прати неспасяемо топката в напречната греда преди тя да влети във вратата.
Малко преди края на редовното време Лас Палмас имаше претенции за дузпа след игра с ръка на Ерик Гарсия, а разглеждането с ВАР доведе до отсъждане на засада в атаката на домакините, каквато наистина имаше.
В 95-ата минута Барса се възползва от разградената защита на съперника и вкара втори гол чрез Феран, който също прати топката успешно в напречната греда. Този път асистенцията бе на бразилеца Рафиня.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 20:54 Хороскоп за петък, 26 декември 2025 г.
- 20:46 Патриарх Даниил връчи орден „Св. Йоан Рилски” на Вселенския патриарх Вартоломей
- 19:34 Кремъл за коледното видеообръщение на Зеленски: Дали е способен да взема адекватни решения?
- 19:21 Турската полиция арестува 115 предполагаеми членове на Ислямска държава
- 19:11 Коледа и странните обичаи по света
- 19:00 Захарова: Германия няма пари за коледни елхи заради политиката си срещу Русия
- 18:55 Крал Чарлз Трети заведе семейството си на църква пеша
- 18:50 Шкварек: Въпрос на време е у нас да се пръкнат първите пакистански банди и ислямистки гнезда