Спорт 25.10.2022 17:42 Снимка: ДНЕС+
Българите се завръща с 4 медала от европейско по щанги в Албания
България завърши с пето място участието си на европейското първенство за 20 и 23-годишни щангисти в Дуръс, Албания.
В кат. над 109 кг при по-младите Мартин Тошев остана извън челната тройка с двубой 315 кг. Възпитаникът на школата в Червен бряг с треньор Илиян Илиев бе седми след изхвърлянето с добри опити на 135 и 140 кг и един неуспех на 145 кг.
В изтласкването Мартин премина без проблем през 175 кг, след това не вдигна 182 кг и 184 кг, което му отреди петото място в движението и пето в общото класиране. Шампион при супертежките в тази възрастова група с двубой 362 кг стана турчинът Али Офлаз.
Равносметката на България от шампионата в Албания е четири медала, всички при 23-годишните: злато в изтласкването на Ангел Русев в кат. 61 кг и три отличия – сребро в двубоя и в изтласкването плюс бронз в изхвърлянето на Диан Пампорджиев кат. 67 кг.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси
- 18:39 Най-малко 48 души са се удавили в опит да се спасят от жегите във Франция
- 18:32 Топ изследователи на изкуствен интелект се изтеглят от Google
- 18:24 КЗК проверява цените на храните и напитките на летището в София