Аржентина успя да препъне България

Спорт 15.06.2021 19:22 Снимка: ДНЕС+

Националниият отбор на България по волейбол отстъпи с 1:3 гейма (20:25; 25:16; 18:25; 18:25) от този на Аржентина в първи двубой за двата тима от четвъртия кръг на турнира Лигата на нациите в Римини, Италия.

„Лъвовете“ не успяха да стигнат до третата си победа в турнира, след като миналата седмица записаха, по драматичен начин, втория си успех над Нидерландия с 3:2 гейма. Днес възпитаниците на Силвано Пранди опитаха да се противопоставят максимално на "гаучосите", но по-големия опит в отбора на южноамериканците им донесе успеха. След тази среща България заема 14-ата позиция във временното класиране със 7 точки след 2 победи и 8 загуби.

България започна със стартов състав Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Светослав Иванов, Николай Колев, Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров и либерото Владислав Иванов, а като резерви се включиха Мартин Атанасов и Денис Карягин. Най-резултатен за България беше Мартин Атанасов с 14 точки, а с точка по-малко се отличи Радослав Парапунов.

Факундо Конте завърши с 12 точки, докато съотборникът му Бруно Лима отбеляза 16 точки.

В сряда (16.06) България играе със Сърбия, докато в четвъртък (17.06) среща Русия. /tribune.bg