Аржентина изхвърли шампиона Бразилия от Олимпиадата

Спорт 12.02.2024 14:24 Снимка: АР/БТА

Селесао няма да защитава златото си в Париж

Аржентина си достави най-сладкото футболно удоволствие, изхвърляйки в пряк дуел Бразилия от място в олимпийския турнир за Париж 2024.

В решаващия двубой в Каракас, Венецуела, аржентинците стигнаха до победа с 1:0 и по този начин събра пет точки в групата. Единственият гол дойде 12 минути преди края, вкара го Лусиано Гондо.

Бразилците остават с три точки и са извън първите две места, които дават квота за Париж. Парагвай и Венецуела определиха втория тим на Олимпиадата в друга пряка среща, като домакините бяха разочаровани - 0:2, с което парагвайците взеха квота.

Бразилия взе медали на последните четири издания на футболния турнир на летните олимпийски игри, като в Токио 2020 и Рио 2016 те бяха златни.

Но няма да защитава титлата си през тази година във Франция.

Аржентина е също двукратен шампион (2004 и 2008 г.), като ще търси трето злато, с което да се изравни на върха във вечната ранглиста с Унгария и Великобритания.

За турнира това лято са се класирали още:

Доминиканска република, Египет, Франция, Израел, Мали, Мароко, Нова Зеландия, Испания, Украйна и САЩ.

Остават още три квоти за азиатски тимове, както и една, която ще се определи в плейоф между четвъртия в квалификацията на този континент и четвъртия в Африка, който е тимът на Гвинея.