Спорт 19.06.2022 12:52 Снимка: ДНЕС+
Ансамбълът остана на косъм от медал на Европейското
Българският ансамбъл завърши на четвърто място в многобоя на 38-o Европейското първенство по художествена гимнастика в Тел Авив (Израел).
Вая Драганова, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов, Женина Трашлиева и Маргарита Василева събраха 64.150 точки, лед като получиха 34.650 на пет обръча и 29.500 на три ленти и две топки.
На пет обръча възпитаничките на Весела Димитров изпълниха композицията си без грешки и получиха оценка 34.650 точки.
Българките допуснаха грешки на три ленти и две топки. Те изпуснаха уред извън терена и взеха резервна топка, както и имаха още няколко неточности, а съдиите им дадоха 29.500 точки.
Европейски шампион изненадващо стана отборът на Израел с 69.950 точки, след като домакините получиха изключително високата оценка от 36.950 точки за съчетанието си с пет обръча. На второ място е Италия с 69.650 точки, а на трето Азербайджан с 65.400 точки.
Българският ансамбъл се класира за финалите и на двата уреда в неделя. Общо 19 отбора участваха в надпреварата.
Съдия за България при ансамблите е Християна Тодорова, а при жените Филипа Филипова.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:05 Петков към Радев: Бизнесмени хиени искат да си върнат предизборна инвестиция за 6 месеца
- 08:53 Горанов: Гюров - кандидат президент! Няма как да накараме нашите избиратели да гласуват за него
- 08:42 Очаква ни един от най-горещите месец юли. Температурите ще доближават до 40°С
- 08:31 Радев: Благодаря на патриарх Даниил! Съхраняването на единството на БПЦ е приоритет
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия